10 травня 2019 року у приміщенні Костопільської районної державної адміністрації відбулася зустріч учнів 11-х та 10-х класів шкіл міста Костополя з викладачами та випускниками Національного університету «Острозька академія». (більше…)
10 травня 2019 року у приміщенні Костопільської районної державної адміністрації відбулася зустріч учнів 11-х та 10-х класів шкіл міста Костополя з викладачами та випускниками Національного університету «Острозька академія». (більше…)
08 травня у Костопільській дитячо-юнацькій спортивній школі відбулася першість Костопільській ДЮСШ з волейболу серед дівчат 2007 років народження і молодші. У змаганнях взяли участь команди: «Вікторія – 1», «Вікторія – 2», ДЮСШ «Ранок», ЗОШ № 5, ЗОШК № 6 та ЗОШ № 4. За результатами змагань І місце посіла команда - «Вікторія – 1», ІІ місце - ДЮСШ «Ранок», ІІІ місце - «Вікторія – 2».
А також 09 травня у Центрі інтелектуальної творчості «Сузір’я» відбулися змагання з шахів та шашок серед дорослих, юнаків та дівчат.


08 травня 2019 року у Костопільській загальноосвітній школі № 3 І-ІІІ ступенів зібралося 372 учні 9-х класів закладів загальної середньої освіти міста з метою участі у військових навчально-тренувальних іграх «Патріот». А проходили вони у переддень, коли український народ та світова спільнота відзначають День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Ігри «Патріот» вже п’ятий рік поспіль організовує відділ освіти Костопільської районної державної адміністрації та військова частина А-2390.
У відкритті ігор «Патріот» взяли участь голова Костопільської районної державної адміністрації Олександр Середа, заступник голови Оксана Кіптель, виконуюча обов’язки начальника відділу освіти Костопільської районної державної адміністрації Марія Оліферчук, завідувач районного методичного кабінету Оксана Регеза, заступник командира з виховної роботи військової частини А-2390 Роман Федчук, військовослужбовці, працівники Костопільського районного методичного кабінету, керівники та педагоги навчальних закладів.
Під час відкриття заходу було урочисто внесено державний прапор, усі його учасники виконали гімн України (солістка Катерина Климець), патріотичні пісні «Україна за мир» та «Україна це ти» прозвучали у виконанні Насті Левчук та Карини Бондарчук. Із словами вітання до учасників ігор звернувся Олександр Середа, який подякував учнівській молоді за їх чітку громадянську позицію, участь у заходах патріотичного спрямування та за активну волонтерську діяльність. Юнаків та дівчат привітали Марія Оліферчук та Роман Федчук. Вони зазначили, що впродовж проведення навчально-тренувальних ігор усі його учасники зможуть набути певних знань, які необхідні у житті. Вони побажали, щоб усі жили в мирі та спокої.
Першим етапом ігор стали презентації команд, під час яких учні продемонстрували щирі почуття любові до Батьківщини, до її історії та сьогодення, використовуючи у виступах прапори, емблеми. Особливо піднімали настрій патріотичні пісні та гасла про Україну. Надалі військовослужбовці провели навчальні заняття з надання домедичної допомоги в умовах бойових дій, одягання протигаза та загальновійськового захисного комплекта, розбирання та збирання автомата АК-74.
Підводячи підсумки ігор, Марія Оліферчук подякувала всім за активну участь у них, побажала натхнення і високих звершень на благо розквіту української держави.
Нові навички, вміння, гарні враження учасники отримали під час військових навчально-тенувальних ігор «Патріот», які ми сподіваємось, їм пригодяться у мирному житті на благо розквіту нашої держави.
Рятувальники Костопільського району інформуєть:
З настанням перших теплих днів громадяни починають господарювати на городах, подвір’ях, прилеглих територіях.
Часто таке прибирання супроводжується спалюванням залишків листя, сухої трави,сміття, що негативно впливає на довкілля, тому що це може призвести не тільки до пожежі та нещасних випадків, але і є надзвичайно небезпечним. До складу сухої рослинності входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали та бензопірен, що може викликати в людини ракові захворювання.
Природне бажання кожної людини дихати чистим повітрям, пити джерельну воду, бо кожен з дитинства пам’ятає незаперечну істину: чистота – запорука здоров’я. Саме тому всі ми разом і кожен окремо повинні дбати про своє місце проживання, хай це буде власний двір, вулиця, селище чи місто. А з приходом весни це питання набирає особливої актуальності, адже зима залишає по собі багато сміття та листя, поламаних дерев, зруйнованих огорож тощо. Нам усім потрібно зробити турботу про навколишнє середовище нормою життя та жити за правилом: не тільки прибирати землю та водойми від забруднення, а й не засмічувати їх, дбати про довкілля не за приписами та розпорядженнями, а щодня.
Щоб не допустити таких випадків, Рятувальники в області традиційно в цей період проводять рейдові перевірки, нагадуючи: за порушення передбачена адміністративна відповідальність.
Зокрема, стаття 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що за порушення правил складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації, ліквідації та використання відходів на громадян накладається штраф від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів (340-1360 грн.) доходів громадян, на посадових осіб, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.).
Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися із палами.
Статтею 77-1 “Самовільне випалювання рослинності, або її залишків” Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що спалювання рослинності, або її залишків та опалого листя тягне за собою накладення штрафу на громадян від 170 грн. до 340 грн., на посадових осіб – від 850 грн. до 1190 грн.
Ст. 16, 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняється спалювання листя. У п. 3.3 й 6.4.2. Правил утримання зелених насаджень міст й інших населених пунктів України, категорично забороняється спалювання листя на території зелених насаджень. Така ж заборона встановлена й Державними санітарними правилами охорони атмосферного повітря населених пунктів.
Подібну норму містить ст. 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» і ст. 27 Закону України «Про рослинний світ», що вказує, що спалювання сухої природної рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю в області охорони навколишнього природного середовища забороняється.
Звертаємося до громадян з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в умовах природного довкілля, не спалювати суху траву та залишки рослинності, не провокувати таким чином виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди.
БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЗДОРОВ’Я!
Президент України Петро Порошенко підписав Указ, яким увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 7 травня 2019 року «Про заходи щодо зміцнення обороноздатності держави».
Документ визнає необхідність подальшого удосконалення напрацювання концептуальних підходів зі зміцнення обороноздатності держави в умовах тривалої агресії з боку Російської Федерації.
Згідно Указу утворюється міжвідомча робоча група з підготовки пропозицій щодо зміцнення обороноздатності держави, відповідно до статті 14 Закону України «Про Раду національної безпеки і оборони України».
Міжвідомчій робочій групі доручено, зокрема, напрацювати пропозиції РНБО щодо удосконалення системи територіальної оборони, підвищення рівня військово-патріотичного виховання молоді, підготовки військового резерву Збройних Сил України та інших військових формувань, протидії інформаційній агресії проти України та організації й підтримання дій руху опору.
Також Глава держави підписав Указ № 201/2019, яким. призначив заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергія Кривоноса головою відповідної Міжвідомчої робочої групи та затвердив Положення про неї.
Голова міжвідомчої робочої групи у тримісячний строк має внести в установленому порядку на розгляд Ради національної безпеки і оборони України пропозиції щодо комплексних підходів до реалізації визначених напрямів та у шестимісячний строк внести пропозиції щодо врегулювання проблемних питань та вдосконалення актів законодавства.
Група утворюється у складі голови, секретаря та інших членів міжвідомчої робочої групи. До складу міжвідомчої робочої групи входять також заступники Міністра оборони України, Міністра внутрішніх справ України, Міністра закордонних справ України, Міністра освіти і науки України, Міністра молоді та спорту України, Міністра у справах ветеранів України, Міністра інформаційної політики України, Голови Служби безпеки України, командувача Національної гвардії України, командувача Сухопутних військ Збройних Сил України.
До її складу також можуть бути включені за згодою представники Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, Адміністрації Президента України, Національного інституту стратегічних досліджень.
Документи набирають чинності з дня опублікування.
Cьогодні, 07 травня, під головуванням заступника голови Костопільської райдержадміністрації Оксани Кіптель, відбулася нарада з представниками аптечних закладів міста.
У ході зустрічі було обговорено питання продовження реалізації ліків згідно Урядової програми ”Доступні ліки” у 2019 році з тими аптеками, що підписали угоди з Національною службою здоров’я України, та відпуск наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров’я за рецептами лікарів на території Костопільського району, що сприятиме забезпеченню прав пацієнтів на доступ до ефективного знеболення, підтримці якості життя людини у фінальному періоді та максимальному полегшенню фізичних та моральних страждань пацієнта та його близьких.
Довідково:
Медичні препарати по Урядовій програмі ”Доступні ліки” в Костопільському районі реалізуються в таких аптечних установах:
1. Чи потрібно в травні повторно звертатися з документами?
Усім діючим субсидіантам, які не матимуть заборгованості за комуналку, у травні автоматично перепризначать субсидію на новий період. Її з травня видаватимуть готівкою: пенсіонерам на пенсійну картку чи через Укрпошту; всім, хто ще не на пенсії, - через Ощадбанк.
Тим, у кого будуть борги, буде запропоновано перейти на безготівкову монетизацію субсидій. Вона працює так.
2. Кому потрібно повторно звернутися з документами?
Повторно із заявою та декларацією про доходи потрібно звернутися лише тим, чиї справи розглядала Комісія, орендарям житла та внутрішньо переміщеним особам, тим домогосподарствам, в яких з жовтня 2018 року відбулися зміни у складі сім’ї.
Повторно з документами необхідно буде звернутися також сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих у помешканні осіб, та сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати. Дізнатися про розмір мінімальної заробітної плати у 2019 році можна із модуля «Довідники» ІПС «ЛІГА:ЗАКОН».
Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3 - 4 кварталах 2018 року.
3. Чи можуть призначити субсидію на наступний період, якщо є борг?
Важливо, щоб станом на травень не було простроченої понад місяць заборгованості за оплату комунальних послуг, тобто послуг, спожитих у березні. Борги за квітневу комуналку не братимуться до уваги при перепризначенні субсидії у травні.
Також не братимуться до уваги управліннями соціального захисту населення незаконні донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до так званих стандартних умов.
Крім того, не враховуватиметься і заборгованість, що виникла у зв’язку з тим, що надавач послуги не уклав договору з Ощадбанком для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.
Тим, у кого будуть борги, після їх погашення або укладення договору реструктуризації потрібно буде звернутися із заявою та декларацією про доходи в управління соцзахисту.
4. Чи буде монетизація пільг?
Монетизація пільг стартує з жовтня 2019 року. Вона відбуватиметься за зразком безготівкової монетизації субсидій через Ощадбанк.
Тим пільговикам, які бажають отримувати свою пільгу готівкою, восени потрібно буде звернутися до управління соцзахисту, написати відповідну заяву і надати реквізити банківського рахунку в Ощадбанку. Після цього пільгу виплачуватимуть готівкою.
5. Чи потрібно у жовтні йти до управління соцзахисту, щоб оформити субсидію на зиму?
Якщо в травні субсидію буде перепризначено на новий період (2019 - 2020 рр.) - у жовтні її розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично. До уваги братимуться доходи 1 - 2 кварталів 2019 року.
Безробітні, які не стояли в цей час на обліку в Центрі зайнятості, матимуть право на зимову субсидію на умовах сплати ЄСВ (22 % від мінімалки - 918,06 грн) за будь-які три місяці цього періоду. Безробітні в селі мають право на допомогу без сплати ЄСВ за рішенням комісії.
Із 02 по 06 травня 2019 року у м. Києві проходив ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. До складу обласної команди ввійшло п’ять переможців ІІ етапу Конкурсних змагань із нашого району. Троє з них вибороли призові місця.
Ми вітаємо призерів Козачка Назарія, учня Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2, Гілевич Анастасію, ученицю Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4, які вибороли ІІ місця на рівні України та Вовчук Тетяну, вихованку Костопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія ім. Т.Г.Шевченка», яка зайняла ІІІ місце.
Вітаємо призерів і бажаємо, щоб у майбутньому зреалізувалися їхні плани і бажання, щоб вони стали студентами омріяних закладів вищої освіти, успішними і щасливими людьми, які принесуть користь нашій державі.
Реформована комуналка
З 1 травня буде введено в дію закон про житлово-комунальні послуги. Він змінить принцип обслуговування будинку та прибудинкової території. Також вводиться поняття абонплати за ЖКП і пеня на заборгованість по сплаті комуналки.
Головна новація – українці повинні будуть самостійно організовувати догляд за своїми будинками, наймаючи для цього домоправителів, і самостійно вирішувати, які договори підписувати з надавачами послуг.
Абонплата за комуналку – це будуть гроші на оплату роботи управителя по облаштуванню будинку.
З 1 травня “Нафтогаз” на вимогу уряду знижує ціну на газ для населення на 300 гривень за 1 тисячу кубічних метрів. Його вартість для побутових споживачів становитиме близько 8,25 гривні за кубометр замість нинішніз 8,55 і планованого раніше підвищення до 9,7-9,8 гривень за кубометр.
З травня ведення запису візиту пацієнта в електронній системі охорони здоров’я для лікарів буде обов’язковим.
На початку пацієнти не зможуть особисто зайти в свою електронну медичну картку, але у планах є запуск персонального кабінету пацієнта. За необхідності лікар зможе роздрукувати для пацієнта консультаційний висновок, де міститиметься причина звернення, діагноз, призначення лікування або направлення на додаткове обстеження.
З другої половини поточного року записи в електронній медкартці зможуть робити спеціалісти лабораторій, поліклінік та консультативно-діагностичних центрів, які почнуть працювати з Національною службою здоров’я за програмою “Безкоштовна діагностика”. А вже з 2020 року до електронної медкартки зможуть вносити інформацію лікарні.
З 1 травня паперовий бланк протоколу, що підтверджує успішне проходження транспортним засобом перевірки технічного стану, буде видаватися в комплекті з самоклейною міткою радіочастотної ідентифікації. Власник транспортного засобу зобов’язаний закріпити мітку праворуч вгорі вітрового скла, з внутрішнього боку.
Це нововведення зменшить ризик фальсифікації протоколів ОТК, кажуть у Головному сервісному центрі МВС. Крім того, обіцяють, що таким чином контролюючим органам буде легше перевіряти, чи допущено певний транспортний засіб до участі в дорожньому русі: інформацію з мітки скоро стане можливо зчитувати з відстані за допомогою спеціального технічного устаткування.
У Державній казначейській службі України повідомили, що з 2 травня функціонуватимуть нові рахунки для сплати ЄСВ(Єдиний соціальний внесок) , відкриті на балансі центрального апарату Казначейства.
До кінця квітня ще можливе використання “старих” рахунків по зарахуванню ЄСВ. А з 2 травня гроші з них повертатимуться платникам, як “нез’ясовані надходження”.
Сплачувати ЄСВ треба буде за новими реквізитами рахунків. Дізнатись їх можна у Державній фіскальній службі та Пенсійному фонді.
З травня українці зможуть переносити свій номер при зміні оператора. Ця послуга має назву MNP (Mobile Number Portability – перенесення мобільного номера).
Користувачеві потрібно зареєструватися, надавши SIM-карту та документи (паспорт, права, податковий номер тощо). Після цього потрібно буде подати заявку оператору. Юридичні особи можуть подавати групові заявки на перенесення номера. Після цього абонент отримує нову SIM-карту зі старим номером.

Сьогодні, 04 травня 2019 року, у селі Звіздівка відбувся матч за розіграш Суперкубку Костопільського району з футболу 2018 року між командами ФК «Олімпік» м. Костопіль та ФК «Горинь» с. Звіздівка.
У вітальному слові до команд-учасниць звернувся голова Костопільської райдержадміністрації Олександр Середа. «Сьогодні ми зібрались у час великих викликів і змін. Багато напрацювань ми маємо у різних напрямках діяльності, не виключенням є і спорт. Чого вартий лише футбол?! Це гра, яка об’єднує та демонструє командний дух», - зазначив очільник району та побажав спортсменам здорового суперництва під час гри.

Основний час матчу не визначив переможця та завершився із рахунком 1:1. У результаті пробиття післяматчевих 11 - метрових ударів із рахунком 9 - 8 перемогу та звання «Володаря суперкубку Костопільського району з футболу» здобула команда ФК «Олімпік» м. Костопіль.
Вітаємо переможців та бажаємо, щоб і надалі спортивний запал, постійне самовдосконалення та вміння не здаватися за будь - яких обставин ніколи не залишали вас!